Protagonisté

VladimírJarčaAlenka a Tomáš. Do jejich života vstoupila nemoc ALS, amyotrofická laterální skleróza. V překladu to znamená, že mozek postupem času nedokáže ovládat svaly. Všechny svaly. Léčba neexistuje, jen několik let slábnutí a čekání na konec. Před několika lety odešli z neurologie s papírem, který navždy změnil život jim i jejich blízkým. Náš časosběrný dokument vypráví jejich příběhy. Příběhy lidí, kterým sice dochází fyzická síla, ale kteří nepřestávají bojovat. Díky tomu, že naši protagonisté nešetří otevřeností, odvahou ani humorem, bude náš film především o tom, že i v beznaději je možné nalézt naději a život je třeba žít v každém okamžiku.

Alenka

Alenka žila se svým mužem Jirkou přes 40 let. Teprve nemoc ALS jí však ukázala jeho novou tvář. Jirka odešel do předčasného důchodu, aby se o ni mohl postarat. Proměnil se ve vynálezce, který neúnavně vyráběl nové vychytávky, jež by Aleně aspoň trochu ulehčily život.

Alenka bohužel již opustila náš svět.

Jarča

Jára šílenou rychlostí brázdí Třebíč ve svém elektrickém vozítku a je pevně rozhodnutá zůstat sama sebou. Přestože už skoro nemluví a s vypětím všech sil ujde jen pár kroků, hrozně ráda cestuje a často rozšiřuje seznam navštívených zahraničních destinací.

Vláďa

Vladimír hodlá jít ve stopách Stephena Hawkinga, silou vůle nemoc zastavit a žít dalších třicet let. Medituje, o své nemoci přednáší, podporuje další pacienty. To všechno obklopený láskou a péčí svojí ženy Denisy a celé velké milující rodiny.

Tomáš

Tomáš je jedním z nejmladších pacientů v Česku, nemoc mu diagnostikovali v šestadvaceti. Miloval svou profesi kadeřníka. Nůžky už sice v rukách neudrží, vzdát to ale rozhodně nehodlá. Běhání vyměnil za chůzi. Žádná malá procházka, v létě na čundru s kamarády 13 kilometrů. A už plánuje další…